Mert a macskák szeme világít a sötétben, és beszűkül a pupillája

Az ókori rómaiak azt mondták, hogy a vakok világában azok, akiknek csak egy szemük van, nagyon jól tudnak parancsolni. És valóban ilyennek kellene megjelennünk a macskák előtt, akiknek többek között nagyon fejlett a látásuk. Nézzük meg, miért csillog néha a macskák szeme, és miért más a pupillájuk, mint a miénk.

Azt kell mondani, hogy a macska valóban egy különleges állat. Azt lehetne mondani, hogy egy kis technológiai koncentráció, ha nem a természet adta oda. Ha azonban kismacskaféléknek, tehát kis vadászoknak születtek, az emberhez képest mást is fejlesztettek.

Miért alszik a macska hason

Otthon maradáskor észrevehető tény, hogy a macska hason alszik. Nagyon furcsa pozíció, tekintve, hogy általában összegömbölyödve csinálja. Amikor azonban a macska a hasát mutatva alszik, csak örülni kell neki. Valójában a lényeg a bennünk való teljes bizalom. Így a leggyengébb részüket mutatják meg alvás közben. Amit egy vadász soha nem tenne meg.

Miért ragyog a macskák szeme félhomályban?

Vannak, akik azt hiszik, hogy a macskák látnak a koromsötétben. Ez azonban nem annyira igaz, mert a macska hajlamos meglehetősen eltérően tájékozódni a teljes fény hiányában. Használja a többi érzékszervet is, amelyek szintén nagyon fejlettek, mint például a szaglás és a hallás. De ezeken kívül ott vannak a vibrisszák is, azok a hosszú bajuszok, amelyek az orrtájék két oldaláról nyúlnak ki.

Az viszont igaz, hogy ha a macskának minimális mennyiségű fény állna rendelkezésre, akkor azt jól tudná használni. Valójában az ő szeme sokkal többet lát, mint a miénk a félsötét területeken. Valójában a macskának van egy fényes rétege a szeme hátsó részén. Kicsit olyan, mint amikor alufóliát teszel az izzó köré, hogy az jobban visszaverje a fényt. Ez a fény, amelyet a lucid réteg visszaver, eléri a retinát, és így a macska képes azonosítani a tárgyakat, sőt bármilyen mozgást is. Ezért ragyog a macskák szeme, amikor sötétben vannak, vagy majdnem.

Miért van a macska szemének függőleges pupillája?

Ezért a macskák speciális szemekkel vannak felszerelve, hogy sötétben is lássanak. Még a növendékek is ezt teszik, és különböznek a miénktől. Az utóbbiak kör alakúak, és ha sok a fény, szinte pontszerűek lesznek. Ehelyett a macskák függőlegesek, szinte kulcslyukhoz hasonlóan. Mivel sok fényt képesek megragadni a sötétben, összezsugorodnak a nap jelenlétében.

A napfény szembe jutásának további korlátozása érdekében függőlegesen fejlesztették ki őket. Valójában ily módon a macska is segíthet magának a szemhéjával, leengedve azt, hogy korlátozza a fény bejutását. Továbbá így minden tárgyra jobban képes fókuszálni.

Ajánlott olvasmány

A bengáli macska karaktere és jellemzői a felismeréshez

Loading...
Tanacs